Municipiul Bistrița a participat, în perioada 7–13 iunie, la prima întâlnire de lucru a rețelei UNESCO a orașelor creative din domeniile designului și arhitecturii, desfășurată la Berlin și Frankfurt, marcând astfel un nou pas în consolidarea prezenței sale pe scena internațională a dezvoltării urbane și culturale. Delegația municipiului a fost formată din viceprimarul Ștefania Stere […]
Bistrița își consolidează statutul de Oraș Creativ UNESCO după participarea la prima reuniune internațională dedicată arhitecturii și designului
Notele editorului
Municipiul Bistrița a participat, în perioada 7–13 iunie, la prima întâlnire de lucru a rețelei UNESCO a orașelor creative din domeniile designului și arhitecturii, desfășurată la Berlin și Frankfurt, marcând astfel un nou pas în consolidarea prezenței sale pe scena internațională a dezvoltării urbane și culturale. Delegația municipiului a fost formată din viceprimarul Ștefania Stere […]
Citește și aceste articole
Mesagerul de Bistrita Nasaud
Bistrița își consolidează statutul de Oraș Creativ UNESCO după prima reuniune internațională de arhitectură și design
19 iunie 2026
Știri Pe Surse
Municipiul Bistriţa îşi va lansa în august programul UNESCO, odată cu redeschiderea Turnului Dogarilor
19 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

