Guvernul Australiei a anunţat că va dubla amenda maximă care poate fi aplicată companiilor de tehnologie ce nu respectă interdicţia privind accesul copiilor sub 16 ani la reţelele sociale. Decizia vine după ce autorităţile au constatat că, la şase luni de la intrarea în vigoare a legii, mulţi adolescenţi continuă să folosească platformele sociale, ocolind … Mai mult
Articolul Australia înăspreşte interdicţia privind reţelele sociale pentru copii şi dublează amenzile pentru giganţii din tehnologie apar

