Mai multe clădiri aflate în proprietatea Primăriei Timișoara vor fi transformate în grădinițe, cabinete medicale sau centre educaționale, după o serie de hotărâri aprobate de consilierii locali. Proiectele de dare în administrare pentru ASEMT – Administrația pentru Sănătate și Educație au fost aprobate marți.
ASEMT a primit vila de pe Loga, clădirea de pe Laurian și alte două spații. Trebuie să le transforme în grădinițe sau cabinete
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Mai multe clădiri aflate în proprietatea Primăriei Timișoara vor fi transformate în grădinițe, cabinete medicale sau centre educaționale, după o serie de hotărâri aprobate de consilierii locali. Proiectele de dare în administrare pentru ASEMT – Administrația pentru Sănătate și Educație au fost aprobate marți.
Citește și aceste articole
PressAlert
14 grădinițe din Timișoara vor fi dotate cu mobilier nou. Valoarea proiectului finanțat prin PNRR
22 iunie 2026
Gazeta din Vest
Bani pentru transformarea „Școlii Mici” din Plopi într-o grădiniță modernă
15 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

