Sabina Pistol, specialist în soluții sustenabile pentru tratarea apei și manager Klarwin Water Platform, avertizează că România e amenințată de deșertificare. Și nu pentru că țara n-ar avea destulă apă, ci pentru că rețelele de apă au pierderi imense. Tabloul de ansamblu, zugrăvit sintetic de Sabina Pistol, se prezintă cam așa: România pierde 565 de […]

Articolul Anual, peste jumătate din apa tratată, potabilă, din România, se pierde. 565 milioane mc de apă se scurg în pământ apare prima dată în Singurul site din Argeș cu știri în limba engleză.

Citește articolul complet pe Argesul Online →