Valul de căldură extremă care afectează vestul și centrul Europei ajunge și în România, iar până la sfârșitul săptămânii temperaturile vor depăși pragul caniculei, a anunțat miercuri dimineață Florinela Georgescu, director de prognoză al ANM, la Digi24. ANM a emis miercuri noi alerte cod galben de caniculă, ce vizează mare parte din țară, până joi …

Citește articolul complet pe HotNews →