O iresponsabilitate care costă scump. Autoritățile din Argeș au trecut la sancțiuni drastice pe DN 7C – Transfăgărășan, unde controalele din ultimele trei săptămâni s-au lăsat cu amenzi uriașe pentru cei care au transformat urșii sălbatici în atracții de trotuar. Echipele mixte de control – formate din reprezentanți ai Romsilva (prin Direcția Silvică Argeș) și […]
Articolul Amenzi usturătoare pe Transfăgărășan! Turiștii care hrănesc urșii au primit amenzi de 50.000 de lei apare prima dată în Universul argesean.

