Garda Națională de Mediu – Comisariatul Județean Bacău a sancționat cu 100.000 de lei Asociația de Dezvoltare Intercomunitară pentru Salubrizare (ADIS) Bacău, în urma unui control tematic care a vizat stadiul implementării măsurilor prioritare privind gestionarea deșeurilor și salubrizarea localităților din județ. Potrivit comisarilor de mediu, verificările au urmărit modul în care au fost îndeplinite […]
Articolul Amendă de 100.000 de lei aplicată ADIS Bacău pentru neîndeplinirea măsurilor privind gestionarea deșeurilor apare prima dată în Desteptarea.ro.

