Monumentul istoric dedicat Domnitorului Barbu Dimitrie Știrbei a fost reinaugurat la Râmnicu Vâlcea, după 112 ani. Acest eveniment a fost posibil datorită parteneriatului dintre Clubul Rotary Râmnicu Vâlcea și Primăria Municipiului Râmnicu Vâlcea. Monumentul recondiționat este un simbol al patrimoniului cultural și istoric local și va contribui la dezvoltarea turistică și economică a zonei.
<p>The post Monument istoric reinaugurat la Râmnicu Vâlcea first appeared on Radio Hit FM.</p>

