Șeful Secției poliția criminală din cadrul Inspectoratului de Poliție Botanica, Sergiu Cobîlaș, reținut anterior într-un dosar de corupție, a fost eliberat din izolator și plasat în arest la domiciliu pentru 30 de zile. Reprezentanții Procuraturii Generale au declarat pentru presă că procurorul de caz nu este de acord cu decizia instanței de marți și o […]

Articolul Dosarul de corupție la Inspectoratul de Poliție Botanica: Un șef de secție, eliberat din izolator și plasat în arest la domiciliu apare prima dată în Vocea Basarabiei.

Citește articolul complet pe Vocea Basarabiei (Rep. Moldova) →