Meteorologii au emis un cod roșu de caniculă pentru zilele marți și miercuri.  Temperaturile vor fi extreme, nopți tropicale și disconfort termic deosebit de accentuat. Recomandări esențiale pentru protejarea sănătății: Evitați deplasările în orele de vârf – Deplasați-vă dimineața devreme sau seara. -Alegeți trasee umbrite și alternați mersul cu perioade de repaus. Protejați-vă de soare […]

Citește articolul complet pe Informatia Vranceana →