Motivele pentru care românii lasă apartamentele de la bloc pentru o casă la periferia marilor orașe sunt aproape mereu aceleași: vor liniște, o bucată de iarbă verde și, mai ales, intimitate. Însă realitatea din noile zone rezidențiale de lângă București, Cluj, Timișoara sau Iași lovește dur încă din primele luni de la mutare. Din cauza […]

Citește articolul complet pe News 20 →