Egiptul a anunţat duminică ieşirea pe Bursa de Valori egipteană (EGX) a trei noi companii publice petroliere, dând astfel startul primei faze a programului guvernamental privind privatizarea sectorului, potrivit informaţiilor furnizate de Consiliul de Miniştri, relatează agenţia EFE, potrivit Agerpres.
Egiptul începe privatizarea sectorului petrolier prin ieşirea pe bursă a trei companii
Notele editorului
Egiptul a anunţat duminică ieşirea pe Bursa de Valori egipteană (EGX) a trei noi companii publice petroliere, dând astfel startul primei faze a programului guvernamental privind privatizarea sectorului, potrivit informaţiilor furnizate de Consiliul de Miniştri, relatează agenţia EFE, potrivit Agerpres.
Citește și aceste articole
G4Media
Egiptul începe privatizarea sectorului petrolier prin ieşirea pe bursă a trei companii
28 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

