Egiptul a anunţat duminică ieşirea pe Bursa de Valori egipteană (EGX) a trei noi companii publice petroliere, dând astfel startul primei faze a programului guvernamental privind privatizarea sectorului, potrivit informaţiilor furnizate de Consiliul de Miniştri, relatează Agerpres. Guvernul a informat, printr-un comunicat, că ministrul Petrolului şi Resurselor Minerale, Karim Badawi, a confirmat că listarea la […]

© G4Media.ro.

Citește articolul complet pe G4Media →