În ajunul sărbătorii închinate Sfinților Apostoli Petru și Pavel, în anul 1994, acum 32 de ani, în „Muntele cel Sfânt al Rohiei”, șase tineri au lăsat lumea și familiile lor, punându-și întreaga ființă ca jertfă spre slujirea lui Dumnezeu și a oamenilor. La Slujba Vecerniei, în murmurul codrilor și în lacrimile celor prezenți, din biserica […]
Articolul Se împlinesc 32 de ani de la tunderea în monahism a șase slujitori de seamă ai Bisericii; Cine sunt ei astăzi apare prima dată în DirectMM.

