Echipajul masculin de patru rame al României a obținut medalia de argint la etapa de Cupă Mondială de canotaj de la Lucerna. Sportivii români au încheiat cursa pe locul al doilea, fiind devansați doar de reprezentanții Marii Britanii. Echipajul României a urcat pe a doua treaptă a podiumului Cosmin Iulian Pleșescu, Leontin Nuțescu, Andrei Vatamaniuc […]

Citește articolul complet pe Gândul →