Ministrul iranian de externe Abbas Araghchi a susținut duminică, la Bagdad, că țara sa este singura responsabilă pentru ca traficul în strâmtoarea Ormuz să revină la nivelurile anterioare războiului început la sfârșitul lunii februarie și a avertizat că orice altă intervenție „va întârzia redeschiderea” sa, transmite EFE, conform Agerpres. „Conform memorandumului de înțelegere, strâmtoarea Ormuz […]

Citește articolul complet pe News 20 →