Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a emis, sâmbătă, o nouă avertizare Cod roșu de caniculă extremă, valabilă de luni dimineață până miercuri, în aproximativ trei sferturi din țară, inclusiv în București. Conform prognozei, în intervalul 29 iunie, ora 10:00 – 1 iulie, ora 10:00, în Banat, Crișana, Maramureș, Transilvania, Moldova, Oltenia și în jumătatea vestică […]

Citește articolul complet pe Viitorul Ilfovean →