Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a emis, sâmbătă, o nouă avertizare Cod roșu de caniculă extremă, valabilă de luni dimineața până miercuri, în trei sferturi din țară, inclusiv în București. Maxime de 41°C Nopţi tropicale cu 24°C Conform prognozei de specialitate, în intervalul 29 iunie, ora 10:00 – 1 iulie, ora 10:00, în Banat, Crișana,… Read More

Citește articolul complet pe Timisoara Stiri →