Aleksandrar Vucic, aflat la conducerea Sebiei din 2017, a anunțat sâmbătă că va demisiona din funcția de președinte în câteva săptămâni. Liderul de la Belgrad a convocat organizarea alegerilor prezidențiale și parlamentare anticipate, potrivit Reuters. Vucic a mai fost prim-ministrul Serbiei între 2014 și 2017. Epoca de 13 ani a lui Vucic a fost marcat[ […]

Citește articolul complet pe Gândul →