Alexandru Rogobete îl invită pe Ilie Bolojan pe holurile unei secții de oncologie, cu scopul de a observa modul în care se desfășoară lucrurile într-un loc în care oamenii caută să își recapete sănătatea. Fostul ministru al Sănătății îl îndeamnă pe Bolojan să se oprească din „calcule și negocieri” și să se alăture unei discuții […]

Citește articolul complet pe Gândul →