În anul 1938, în Franța, România bifa cea de-a treia prezență consecutivă la tot atâtea ediții a Campionatului Mondial, o performanță rară. România era deja o prezență constantă și totodată o echipă capabilă de un fotbal spectaculos, devenind periculoasă și pentru adversari galonați.

Citește articolul complet pe Adevărul →