Naționala de fotbal a României a participat la Mondialul din 1934, o ediție sub semnul fascismului și al propagandei lui Mussolini. Cu un parcurs dramatic, „tricolorii” au fost eliminați în optimi de Cehoslovacia, lăsând în urma lor o poveste de ghinion și ambiție în fotbalul internațional. România a participat la primele trei ediții ale Campionatului …

Articolul România la Mondialul din 1934: Dramatism și ghinion sub semnul fascismului apare prima dată în Main News.

Citește articolul complet pe Mainnews →