Prezent la Punctul Roșu în Sănătate medicul primar ORL Marian Stamate a vorbit dedpre cum vede personal situația rezidenților astăzi, în sistemul de sănătate. Rezidentul este ultima verigă într-un sistem feudal, veriga cea mai ușor de încărcat și cea mai greu de auzit instituțional, spune Marian Stamate. Le este teamă și sunt cazuri când sunt amenințați de coordonatorii de rezidențiat, mai spune medicul.
The post Medicul Marian Stamate, despre rezidenți: Este un sistem feudal. Le e frică și sunt amenințati appeared first on Cotidianul RO.

