Ministerul Sănătății a solicitat sâmbătă tuturor structurilor din sistemul medical să activeze planurile de intervenție pentru reducerea riscurilor generate de temperaturile extreme, după ce meteorologii au emis o avertizare Cod roșu de caniculă pentru duminică și luni, valabilă în 16 județe.

Citește articolul complet pe Adevărul →