România se confruntă cu unul dintre cele mai intense episoade de căldură din ultimii ani, după ce Administrația Națională de Meteorologie a extins avertizările și a emis Cod Roșu de caniculă pentru cea mai mare parte a teritoriului național. Intervalul vizat este 29 iunie, ora 10:00 – 1 iulie, ora 10:00, perioadă în care temperaturile […]

Articolul România intră sub Cod Roșu de caniculă apare prima dată în Gazeta Oltului.

Citește articolul complet pe Gazeta Oltului →