România traversează unul dintre cele mai severe episoade de caniculă din ultimii ani, iar temperaturile resimțite ar putea ajunge în unele zone la aproape 45 de grade Celsius. Directorul general al Administrației Naționale de Meteorologie (ANM), Elena Mateescu, avertizează că urmează trei zile consecutive de cod roșu de căldură extremă, o situație fără precedent pentru …

The post Șefa ANM avertizează: Temperaturile resimțite ar putea ajunge la 45 de grade. După caniculă, risc de furtuni violente appeared first on spotmedia.ro.

Citește articolul complet pe Spotmedia →