Ministrul român de Externe, Oana Țoiu, a discutat vineri cu ministrul iranian de Externe, Abbas Araghchi, după ce Teheranul a acuzat țările NATO de ”complicitate” cu SUA şi Israel, anunță un comunicat MAE. Oana Țoiu i-a transmis omologului iranian că ”România are un angajament de durată pentru soluții diplomatice”. Reamintim că purtătorul de cuvânt al […]

Articolul Oana Țoiu, discuție cu ministrul iranian de Externe, după ce Teheranul a acuzat România de ”complicitate” cu SUA şi Israel apare prima dată în CursDeGuvernare.ro.

Citește articolul complet pe Cursdeguvernare →