
Filarmonica de Stat Târgu Mureș a deschis sezonul estival de la Sovata printr-un concert susținut în aer liber, vineri, 26 iunie, la Lacul Ursu. Evenimentul a început la ora 19:30, iar accesul publicului a fost gratuit. Spectatorii au putut urmări concertul de pe ponton, în limita locurilor disponibile, dar și de pe aleile din jurul …

