Judecătoria Satu Mare a pronunțat joi, 25 iunie 2026, sentința în cazul administratorului unei firme din județul Satu Mare, acuzat că a reținut timp de peste doi ani contribuțiile și impozitele din salariile angajaților fără să le vireze la bugetul de stat. Administratorul a fost condamnat la o amendă penală, iar prejudiciul adus statului depășește […]
Administratorul de firmă care a folosit contribuțiile angajaților pentru a-și construi o casă, condamnat de instanță
Notele editorului
Judecătoria Satu Mare a pronunțat joi, 25 iunie 2026, sentința în cazul administratorului unei firme din județul Satu Mare, acuzat că a reținut timp de peste doi ani contribuțiile și impozitele din salariile angajaților fără să le vireze la bugetul de stat. Administratorul a fost condamnat la o amendă penală, iar prejudiciul adus statului depășește […]
Citește și aceste articole
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

