Comunicat de presă Joi, 25 iunie, începând cu ora 11:00, la sediul Centrului Cultural Județean Harghita – Centrul Cultural „Márton Áron” – a avut loc conferința de presă dedicată ediției din 2026 a Festivalului de Muzică Veche din Miercurea-Ciuc. În cadrul evenimentului, Ferencz Angéla, managerul Centrului Cultural Județean Harghita și directorul festivalului, Sógor Enikő, viceprimar […]

Sursa: Ziar Harghita.

Citește articolul complet pe Ziar Harghita →