Primăria municipiului Miercurea-Ciuc anunță că joi, 25 iunie, vor fi efectuate lucrări de dezinsecție pe întreg domeniul public al orașului. În paralel, vor continua acțiunile de combatere a rozătoarelor, începute deja în spațiile publice. Intervențiile preventive din această perioadă vizează în principal reducerea numărului de țânțari și căpușe, dar și combaterea șobolanilor. Lucrările de dezinsecție […]

Sursa: Ziar Harghita.

Citește articolul complet pe Ziar Harghita →