Ambasada Rusiei în România a emis un comunicat oficial privind situația sportivilor ruși de la Cupa Mondială de Gimnastică Ritmică, care se desfășoară la Cluj-Napoca în perioada 26-28 iunie. Edilul orașului, Emil Boc, a declarat înaintea turneului că „În Sala Polivalentă BT Arena de la Cluj-Napoca nu se va intona imnul Rusiei și nu va fi folosit steagul Rusiei pentru reprezentarea sportivilor din această țară”. …
După anunțul lui Emil Boc, Rusia și-a retras sportivii de la Cupa Mondială de Gimnastică Ritmică: „Regretăm sincer, dar contravine principiilor fundamentale”
Notele editorului
Ambasada Rusiei în România a emis un comunicat oficial privind situația sportivilor ruși de la Cupa Mondială de Gimnastică Ritmică, care se desfășoară la Cluj-Napoca în perioada 26-28 iunie. Edilul orașului, Emil Boc, a declarat înaintea turneului că „În Sala Polivalentă BT Arena de la Cluj-Napoca nu se va intona imnul Rusiei și nu va fi folosit steagul Rusiei pentru reprezentarea sportivilor din această țară”. …
Citește și aceste articole
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

