În contextul în care Federația Mondială de Gimnastică Ritmică a decis ca sportivii din Rusia să poată utiliza imnul și steagul țării în competițiile oficiale, primarul Emil Boc transmite un mesaj ferm prin care arată că la Cupa Mondială desfășurată în acest weekend la Cluj acest lucru nu se va întâmpla: „Respectăm poziția României și Uniunii Europene în acest domeniu”, spune primarul municipiului Cluj-Napoca.

Citește articolul complet pe Monitorul de Cluj →