Primarul municipiului Sibiu, Astrid Fodor, l-a primit la Primărie pe ambasadorul Japoniei în România, Takashi Katae, în cadrul unei întâlniri dedicate relațiilor de colaborare dintre Sibiu și partenerii japonezi. Unul dintre principalele subiecte abordate a fost parteneriatul de înfrățire dintre Sibiu și orașul japonez Takayama, care durează de 17 ani și care s-a concretizat, de-a […]
The post Ambasadorul Japoniei, primit la Primăria Sibiu. Parteneriatul cu Takayama și colaborările culturale, în centrul discuțiilor appeared first on Tribuna – Știri din Sibiu și județ.

