Primarul municipiului Sibiu, Astrid Fodor l-a primit vineri în vizită oficială pe Excelența Sa, ambasadorul Japoniei în România, Takashi Katae. „Suntem conectați în primul rând prin frumoasa prietenie, de 17 ani, pe care o avem cu orașul înfrățit Takayama, menținută prin schimburi active și calde, prin vizite și evenimente comune.Read More
17 ani de prietenie între Sibiu și Japonia, marcați printr-o nouă întâlnire oficială
Notele editorului
Primarul municipiului Sibiu, Astrid Fodor l-a primit vineri în vizită oficială pe Excelența Sa, ambasadorul Japoniei în România, Takashi Katae. „Suntem conectați în primul rând prin frumoasa prietenie, de 17 ani, pe care o avem cu orașul înfrățit Takayama, menținută prin schimburi active și calde, prin vizite și evenimente comune.Read More
Citește și aceste articole
Turnul Sfatului
„Sibiul nu se uită niciodată!” O delegație a sașilor emigrați din Sibiu s-a întâlnit cu primarul orașului
18 mai 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

