Garda de Mediu și IGSU au verificat toate depozitele de deșeuri din România: amenzi de 1,1 milioane lei și zeci de sancțiuniGarda Națională de Mediu (GNM), împreună cu Inspectoratul General pentru Situații de Urgență (IGSU), au desfășurat un amplu control la nivel național asupra tuturor celor 50 de depozite conforme de deșeuri municipale clasa B din România. În urma verificărilor, autoritățile au aplicat sancțiuni totale de aproximativ 1,1 milioane de lei. Acțiunea de control s-a desfășurat […]

Articolul Garda de Mediu și IGSU au verificat toate depozitele de deșeuri din România: amenzi de 1,1 milioane lei și zeci de sancțiuni apare

Citește articolul complet pe Sibiu 100% →