România reciclează doar 20 la sută din deșeurile provenite din demolări, deși obligația legală este de 70 la sută. O parte din moloz este dus la gropile de gunoi sau aruncat pe câmpuri, la întâmplare.

The post România reciclează doar 20 la sută din deșeurile provenite din demolări. Restul ajung pe câmp sau la gropile de gunoi appeared first on tvrinfo.ro.

Citește articolul complet pe Tvrinfo →