În sezonul cald creşte riscul alterării alimentelor şi, implicit, al apariției toxiinfecțiilor alimentare. De aceea, este importantă respectarea unor măsuri simple, dar foarte eficiente pentru protejarea sănătăţii publice. Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor

Post-ul Recomandări pentru consumul şi păstrarea alimentelor în perioada caniculară apare prima dată în ProAlba.

Citește articolul complet pe Pro Alba →