Conducerea raionului Orhei a fost demisă, iar Valentin Uncu, din partea Partidului Acțiune și Solidaritate, a fost ales în funcția de președinte al raionului. Deciziile au fost adoptate joi, în cadrul unei ședințe extraordinare a Consiliului Raional Orhei. Informația a fost confirmată pentru IPN de șeful Direcției administrație publică, comunicare și protocol, Marin Mihailov. Potrivit […]
Articolul Conducerea raionului Orhei a fost demisă: Cine a preluat funcția de președinte apare prima dată în Vocea Basarabiei.
Citește articolul complet pe Vocea Basarabiei (Rep. Moldova) →

