În cadrul ședinței extraordinare de vineri, 26 iunie, a Consiliului Raional Orhei cu votul a 24 de consilieri raionali, a fost eliberată din funcție întreaga conducere a raionului: președintele Vasile Adașan și vicepreședinții Mihail Paciu, Veaceslav Căpățînă și Natalia Răilean. În aceeași ședință, cu votul a 25 de consilieri, Valentin Uncu, din partea Partidului Acțiune…

Citește articolul complet pe Ziarul de Garda →