Poliția Locală Timișoara a aplicat de la începutul anului sancțiuni de peste 1,4 milioane de lei pentru lucrări de construcții executate fără autorizație, intervenții neautorizate în zona istorică și imobile neîntreținute. „Polițiștii locali din cadrul Serviciului Disciplina în Construcții și Afișaj Stradal desfășoară permanent activități de verificare privind respectarea legislației în domeniul construcțiilor și al […]

Articolul Amenzi de peste 1,4 milioane de lei pentru lucrări de construcții fără autorizație, inclusiv la clădiri istorice din Timișoara a aparut prima oara pe PRESSALERT.ro.

Citește articolul complet pe PressAlert →