La Timișoara, sute de sancțiuni au fost date, de la începutul anului, de polițiștii locali, pentru clădiri lăsate în paragină, lucrări făcute fără autorizație și intervenții ilegale asupra fațadelor, inclusiv în zone protejate ale orașului. Verificările au vizat atât persoane fizice, cât și firme, iar principalele probleme constatate țin de lipsa autorizațiilor de construire, intervenții […]

Citește articolul complet pe Expres de Banat →