La Timișoara, sute de sancțiuni au fost date, de la începutul anului, de polițiștii locali, pentru clădiri lăsate în paragină, lucrări făcute fără autorizație și intervenții ilegale asupra fațadelor, inclusiv în zone protejate ale orașului. Verificările au vizat atât persoane fizice, cât și firme, iar principalele probleme constatate țin de lipsa autorizațiilor de construire, intervenții […]
Timișoara, fațade în ruină. Amenzi de 1,4 milioane de lei pentru clădiri lăsate să cadă
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
La Timișoara, sute de sancțiuni au fost date, de la începutul anului, de polițiștii locali, pentru clădiri lăsate în paragină, lucrări făcute fără autorizație și intervenții ilegale asupra fațadelor, inclusiv în zone protejate ale orașului. Verificările au vizat atât persoane fizice, cât și firme, iar principalele probleme constatate țin de lipsa autorizațiilor de construire, intervenții […]
Citește și aceste articole
Renasterea Banateana
Controale în pieţele agroalimentare din Timişoara: amenzi de aproape 145.000 lei şi o altercaţie
24 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

