Guvernul marocan a anunţat joi că ţara va reveni la ora Greenwich (GMT) începând de la 20 septembrie, după opt ani de aplicare permanentă a orei de vară (GMT+1), o măsură adoptată după dezbateri aprinse, informează AFP . Marocul trecuse la ora de vară în anul 2008, pentru lunile aprilie-septembrie, în scopul de reduce consumul …

Citește articolul complet pe HotNews →