Ancheta care a vizat activitatea societății de apă din comuna Drăguțești a dus la o nouă măsură preventivă. Primarul Ion Dumitru Popescu a fost reținut pentru 24 de ore, după perchezițiile și verificările desfășurate de polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalității Economice din cadrul IPJ Gorj. Cercetările continuă.
Articolul Primarul din Drăguțești, reținut pentru 24 de ore apare prima dată în Gorj Tv.

