Următorul Summit al Flancului estic va avea loc în România, a anunţat, joi, preşedintele Nicuşor Dan în cadrul unei declaraţii de presă comune cu liderii care au participat la reuniunea acestui format, la Gdansk. „Am fost de acord că următoarea reuniune în acest format va avea loc în România la începutul anului 2027, dacă până […]

Citește articolul complet pe Observator de Constanta →