Un tânăr care a fost sancționat de polițiști după ce a aruncat resturi de țigară direct pe carosabil a reușit să scape de amenda de 1.485 de lei. Deși magistrații au recunoscut că fapta a existat și că poliția a acționat perfect legal, aceștia au considerat că sancțiunea este „prea severă” și au înlocuit-o cu […]
Gesturile de flagrantă lipsă de bun-simț de pe străzile din Cluj-Napoca primesc clemență neașteptată în sala de judecată
Notele editorului
Un tânăr care a fost sancționat de polițiști după ce a aruncat resturi de țigară direct pe carosabil a reușit să scape de amenda de 1.485 de lei. Deși magistrații au recunoscut că fapta a existat și că poliția a acționat perfect legal, aceștia au considerat că sancțiunea este „prea severă” și au înlocuit-o cu […]
Citește și aceste articole
Portal SM
Un careian a făcut „afaceri” prin curier. N-a știut un lucru care i-a adus condamnarea
16 mai 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

