Acest articol apare integral la sursă
Citește articolul complet pe Știri Pe Surse →Românii au câștigat mai mult în 2025, dar și cheltuielile au crescut puternic. Cea mai mare parte a banilor merge pe mâncare și facturi
Notele editorului
Veniturile românilor au crescut în 2025, însă și cheltuielile au urcat puternic. O gospodărie cheltuiește peste 85% din veniturile lunare, iar cele mai mari sume merg către alimente, facturi, taxe și contribuții.
Citește și aceste articole
Gazeta de Cluj
INS anunță că veniturile românilor au crescut anul trecut, însă cheltuielile au rămas la un nivel ridicat
25 iunie 2026
Jurnalul Național
Românii au muncit pe bani mai mulți în 2025, dar viața i-a costat dublu
24 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

