Sub steagul Statelor Unite, disputele politice au trecut în plan secund. Preşedintele Nicuşor Dan şi premierul demis – Ilie Bolojan – s-au întâlnit pe aceeaşi scenă la recepţia oferită de Ambasada americană la Bucureşti cu prilejul Zilei Independenţei Statelor Unite. Mesajele celor doi lideri au avut, de data aceasta, un numitor comun: încrederea în parteneriatul cu Statele Unite.

Citește articolul complet pe Observator News →