Restaurantele ar putea fi obligate să ofere gratuit clienților apă potabilă de la robinet, potrivit unui proiect legislativ depus în Parlament de deputatul PNL de Brașov, Sebastian Mihai Rusu. Potrivit acestuia, inițiativa clarifică aplicarea unei directive europene și introduce sancțiuni pentru operatorii care nu respectă această obligație.

Citește articolul complet pe Digi24 →