Restaurantele ar putea fi obligate să pună gratuit la dispoziția clienților apă potabilă de la robinet, servită în recipiente curate și reîncărcabile, potrivit unui proiect de lege depus în Parlament de deputatul PNL Sebastian Mihai Rusu, informează Digi24. Inițiativa urmărește să clarifice modul de aplicare a legislației existente și introduce sancțiuni pentru operatorii care nu […]
Restaurantele ar putea fi obligate să ofere gratuit apă de la robinet clienților. Proiect de lege depus în Parlament
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Restaurantele ar putea fi obligate să pună gratuit la dispoziția clienților apă potabilă de la robinet, servită în recipiente curate și reîncărcabile, potrivit unui proiect de lege depus în Parlament de deputatul PNL Sebastian Mihai Rusu, informează Digi24. Inițiativa urmărește să clarifice modul de aplicare a legislației existente și introduce sancțiuni pentru operatorii care nu […]
Citește și aceste articole
Profit.ro
Apă gratuită în România obligatoriu pusă la dispoziție de restaurante - proiect
26 iunie 2026
Monitorul de Neamt
Restaurantele din România vor fi obligate să ofere apă potabilă gratuită clienților
26 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

